Ak ide o vaše peniaze, mali by ste si dávať obrovský pozor. Preto sa poriadne snažte, aby ste sa v súvislosti s nimi nedopustili fatálnych omylov.

1. Nevytvorený núdzový fond

Núdzový fond pre vás znamená záchrannú sieť. Vďaka nej budete pripravení čeliť akejkoľvek katastrofe. Mali by ste si teda našetriť peniate, ktorými by ste dokázali pokryť potrebné výdavky na 6 až 9 mesiacov (ak to ide, tak možno i dlhšie) v prípade, že neočakávane prídete o prácu, ochoriete alebo sa vám do cesty postavia iné nepredvídané situácie.

2. Meškanie s platbou

Vaším cieľom by mali byť každý mesiac včasné platby. Ak ale na to nebudete dbať, potom by ste mohli čeliť rôznym problémom. V prípade, že sa chcete vyhnúť podobnej situácii, tak si napríklad zriaďte na účte trvalé príkazy. Ušetríte si tak čas, peniaze aj prípadnú frustráciu.

3. Nezaplatili ste

V žiadnom prípade nesmiete vynechať žiadnu platbu. Či už je to študentská alebo osobná pôžička, kreditná karta, úver na auto či hypotéka, uvedomte si, že máte zmluvný záväzok splatiť svoje dlhy. Ak vynecháte platbu, nastanú problémy. Preto sa tomu radšej vyhnite.

Foto: unsplash.com