Pre menšie či väčšie firmy je tlačiareň jednoducho nevyhnutná. Používajú ju denno-denne na tlačenie faktúr, dokumentov, objednávok alebo výplatných pások. Aj to je dôvod, prečo má byť tlačiareň kvalitná a všetky úkony zvládala bez problémov. Aby ste si vybrali tú najlepšiu tlačiareň, tak vám poradíme s výberom.

Výber tlačiarne do vašej firmy – ako na to? (Foto: unsplash.com)

Typ tlačiarne

Atramentová alebo laserová tlačiareň? To sú dva typy, z ktorých si ľudia vyberajú do firiem najčastejšie. Oba typy sú kvalitné a zabezpečia bezchybnú tlač. Výhodou atramentovej tlačiarne je, že vás jej obsluha vyjde lacnejšie, no ak ju nejaký čas nebudete používať, môžu zaschnúť trysky. Laserové tlačiarne sú lepšie na pravidelné tlačenie, no nesklamú vás ani vtedy, ak nebudete tlačiť niekoľko mesiacov. Celkovo nie je najdôležitejší typ, ale kvalita spracovania a technické parametre. Aj tu platí, čítajte recenzie.

Základné parametre

Keďže si tlačiareň kupujete do kancelárie, kde ju budete pravidelne využívať, tak by ste mali byť pri výbere dostatočne nároční. Zorientujte sa v množstve technických parametrov a zistite, čo je naozaj dôležité. V prvom rade by vás mala zaujímať rýchlosť tlače, čiže koľko vytlačí zariadenie strán za minútu. Dôležitá je aj maximálna vyťaženosť, náklady na tlač a konektivita. Moderné prístroje sa môžu pripojiť do miestnej siete, na Wi-Fi alebo cez Bluetooth. V neposlednom rade zvážte kancelárie Bratislava a vytvorte si dokonalé prostredie na prácu.