Začnite správnym osvetlením. Ak sa chcete naplno sústrediť a inšpirovať k tvorbe, osvetlenie je jedným z najdôležitejších no i tak najviac prehliadaných faktorov. Vyčerpanie organizmu, únavu očí, bolesti hlavy a celkovú podráždenosť môže zapríčiniť práve zlé osvetlenie. Tmavé priestory môžu byť príčinou vzniku depresií.

Stôl a stolička

V prípade, že často meníte pri sedení v práci polohu, určite sa tak nedokážete sústrediť na svojú prácu. Mnohí z nás dnes sedia väčšinu pracovného dňa a práve preto je nevyhnutné, aby ste na svojej stoličke sedeli pohodlne.

Dôležité ergonomické body:

  • oči by mali byť 60-90 cm od obrazovky počítača. Horný okraj monitora by mal byť na úrovni očí alebo nižšie,
  • nohy by mali byť na opierke na nohy alebo na podlahe,
  • najvhodnejšia na držanie tela je stolička v mierne naklonenej kľudovej polohe, pretože najlepšie minimalizuje tlak v dolnej časti chrbta a znižuje tak tlak na chrbticu.

Odpadky

Áno, je dôležité, aby ste mali na stole poriadok. Kreatívnej osobe síce môže neporiadok pomôcť niečo nové vytvoriť, no nepodporuje však produktivitu alebo schopnosť sústrediť sa.

Voľba farby

Všetky farby okolo nás vplývajú na našu náladu a činnosť mozgu. Vyvolávajú fyzickú aj emocionálnu odozvu. Takže vďaka výberu vhodných farieb bude mať pracovný priestor schopnosť priaznivo ovplyvniť vašu produktivitu. Modrá farba napríklad obmedzuje produktivitu.

Foto: unsplash.com